fbpx

Ostropest – właściwości, działanie

Co to jest ostropest?

Roślina z gatunku astrowatych, pochodzi z obszarów basenu Morza Środziemnego. Wyglądem przypomina zwyły oset – charakterystyczne, fioletowo-różowe, okrągłe kwiaty zwieńczają zielone łodygi osiągające w sprzyjających warunkach nawet do dwóch metrów wysokości. Nie dajmy się jednak zmylić – ostropest to nie tylko kujący chwast i wykazuje wspaniałe właściwości w odtruwaniu organizmu oraz leczeniu dolegliwości wątrobowych.

Ostropest
Ostropest to nie tylko kujący chwast, lecz także silny przeciwutleniacz

Jak działa ostropest?

Ostropest, silybum marianum gaertn, to roślina stosowana od wieków jako naturalny lek na wiele chorób, głównie w leczeniu zaburzeń wątroby i dróg żółciowych. Jego aktywny składnik, sylimaryna, wykazuje szereg właściwości leczniczych – przeciwutleniających, hepatoprotekcyjnych, cytoprotekcyjnych. Chroni także komórki wątroby i nerek przed toksycznym działaniem leków. Istnieją dowody na hepatoprotekcyjne i przeciwnowotworowe działanie sylimaryny, w tym hamowanie wzrostu komórek rakowych w ludzkich komórkach prostaty, skóry, piersi i szyjki macicy.

Źródło: Natural Product Radiance 7(2):182-192

Produkty, w których składzie znajdziesz ostropest

W naszych suplementach stosujemy ręcznie sypane, naturalne surowce zielarskie, w tym sproszkowany ostropest. Jest ona składnikiem unikalnych, starannie dobieranych mieszanek pomagających w zapewnieniu idealnej harmonii:

Opinie, spostrzeżenia, własne doświadczenia? Podziel się nimi w temacie: Ostropest – właściwości, działanie
.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *