fbpx

Imbir – właściwości, działanie

Imbir – co to jest?

Imbir lekarski to roślina z rodziny imbirowatych, w której zawiera się ponad 1000 gatunków tych roślin. Występują one w strefie tropikalnej na wszystkich kontynentach. Imbir to jedna z pierwszych korzennych przypraw, które przywieziono do Europy w wyniku zamorskich wypraw. Imbir od stuleci jest częścią medycyny naturalnej w Azji, Indiach, Europie i na Bliskim Wschodzie w leczeniu takich chorób, jak zapalenie stawów, rozstrój żołądka, astma, cukrzyca i nieregularne miesiączki.

Imbir – sprawdza się nie tylko w towarzystwie herbaty i cytryny

Na co pomaga imbir?

Imbir i jego ogólne związki, takie jak Fe, Mg, Ca, witamina C, flawonoidy, związki fenolowe i paradole od dawna stosowane są jako leki ziołowe w leczeniu różnych objawów, w tym wymiotów, bólu czy objawów przeziębienia. Istnieją przesłanki naukowe stwierdzające, że imbir może łagodzić objawy mdłości i wymiotów po ciąży, operacji, leczeniu raka lub chorobie lokomocyjnej. Wykazano, że mają właściwości przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, przeciwgorączkowe, przeciwutleniające, przeciwzakrzepowe i przeciwbólowe. Jest szeroko stosowany w zapaleniu stawów.

Źródło: Mohamad Hesam Shahrajabian, Wenli Sun & Qi Cheng (2019): Clinical aspects and health benefits of ginger in both traditional Chinese medicine and modern industry, Acta Agriculturae Scandinavica, Section B — Soil & Plant Science

Produkty, w których składzie znajdziesz imbir

W naszych suplementach stosujemy ręcznie sypane, naturalne surowce zielarskie, w tym sproszkowany imbir. Jest ona składnikiem unikalnych, starannie dobieranych mieszanek pomagających w zapewnieniu idealnej harmonii:

Opinie, spostrzeżenia, własne doświadczenia? Podziel się nimi w temacie: Imbir – właściwości, działanie
.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *