fbpx

Czarnuszka – właściwości, działanie

Czarnuszka- co to jest?

Czarnuszka to roślina użytkowa, jednoroczna, pochodząca z południowej Azji. Jej kwiaty są delikatne i zwiewne, zwykle w kolorze jasnoniebieskim lub białym. Siła czarnuszki kryje się w jej owocach – połączone ze sobą pęcherzyki wypełniają liczne nasiona, które są używane jako przyprawa, ale wykazują także niezwykłe właściwości lecznicze.

Kwiat czarnuszki – zawarta w nim substancja czynna, czyli tymochinon jest odpowiedzialna za wiele efektów prozdrowotnych

Na co pomaga czarnuszka?

Nasiona Nigella sativa, powszechnie znane jako nasiona czarnuszki, były stosowane w medycynie tradycyjnej przez wiele krajów azjatyckich i wschodnich w leczeniu bólu głowy, kaszlu, bólu brzucha, biegunki, astmy, reumatyzmu i innych chorób. Nasiona czarnuszki są poddawane szerokim badaniom, zarówno fitochemicznie, jak i farmakologicznie. Wodne i olejowe ekstrakty z nasion wykazują działanie przeciwutleniające, przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, przeciwbólowe i przeciwdrobnoustrojowe. Wykazano, że substancją czynną odpowiedzialną za korzystne efekty zdrowotne jest tymochinon – najliczniejszy składnik olejku eterycznego z nasion czarnuszki. Nasiona czarnuszki mają również działanie stymulujące odporność, gastroprotekcyjne, hepatoprotekcyjne, nefroprotekcyjne i neuroprotekcyjne.

Źródło: Hala Gali-Muhtasib, Nahed El-Najjar, Regine Schneider-Stock, The medicinal potential of black seed (Nigella sativa) and its components, w: [Lead Molecules from Natural Products, strona 133]

Produkty, w których składzie znajdziesz czarnuszkę

https://www.traditionrolex.com/1

W naszych suplementach stosujemy ręcznie sypane, naturalne surowce zielarskie, w tym sproszkowaną czarnuszkę. Jest ona składnikiem unikalnych, starannie dobieranych mieszanek pomagających w zapewnieniu idealnej harmonii:

Opinie, spostrzeżenia, własne doświadczenia? Podziel się nimi w temacie: Czarnuszka – właściwości, działanie
.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *